Naše služby

Poradenská činnost

Přípravné práce

Projekční práce

Inženýring

 • Získání uzemního povolení, stavebního povolení, ohlášení stavby
 • Výběrové řízení na dodavatele stavby
 • Autorský a stavebně technický dozor

Stavba

 • Cenově přijatelné nízkoenergetické dřevostavby
 • Možnost dodávky na klíč, případně jen hrubé stavby
 • Dodávka staveb v provedení jako zděnná stavba, dřevostavba, případně roubená stavba
 • Zahradní stavby a vegetační úpravy

ing. Jan Bachel

bachel@projekt1980.cz

+420 777 071 714

ing. Petr Novotný

p.novotny@projekt1980.cz

+420 776 051 011

Poradenské služby

Poradenské služby

Poradenství při nákupu nemovitosti

Rozhodnutí o koupi nemovitosti je složitý a komplikovaný proces, při kterém je třeba správně posoudit mnoho faktorů a učinit spousty rozhodnutí.  Je důležité vědet co od kupované nemovitosti očekáváte.  Například zda kupujete za účelem dalšího obchodu, nebo je to vysněný dům či pozemek, se kterým strávíte zbytek svého života. Zda jste kutil a máte zlaté ručičky a jste schopen si leccos opravit, nebo budete platit firmu která Vám vše dodá na klíč. Nebo zda máte čas vše postupně v klidu budovat, či se potřebujete nastěhovat okamžitě. Mezi faktory, které je třeba posoudit patří: výhodnost nabídky, způsob financování, stav domu nebo pozemku, odhad ceny případných úprav, posoudit zda jsou požadované úpravy vůbec možné atd.

Při koupi pozemku nebo domu je dobré zjistit:

 • Vzdálenost inženýrských sítí (voda, plyn, elektřina, datové sítě, svoz odpadků, kanalizace…)
 • Dopravní dostupnost
 • Orientaci ke světovým stranám
 • stav domu či pozemku ( stav základů, statické poruchy, vlhkost, …)
 • geologické podmínky
 • poloha vůči záplavovému, poddolovanému území a jiným ochranným pásmům ( např. blízkost lesních pozemků, CHKO,  Natura  2000,  …)
 • regulativy dle územního plánu dané lokality ( Tento bod je velmi podstatný podrobněji o něm v samostatné kapitole)

 

Motto: Dle anglických realitních makléřů o ceně nemovitosti rozhodují tři věci: poloha, poloha a poloha.

Příprava pro zajištění úvěru a financování

Banky a jiné peněžní instituty vyžadují pro vystavení hypotéky/půjčky množství podkladů, mimo jiné je třeba dodat jednoduchý projekt s položkovým rozpočtem. Existuje množství různých způsobů financování u kterých je různě vázán předložený rozpočet na čerpání peněz. Od takových produktů, kde stačí rozpočet předložit pouze při žádosti o půjčku, až po takové kde probíhá nejvyšší kontrola a fakturace se proplácí pouze v přesném souladu z podaným rozpočtem.

K nejvíce kontrolovaným způsobu financovaní patří dotace. Zde se požadují různě stupně propracovaností podkladů. U většiny dotačních titulů je rovněž podmínkou získat územní rozhodnutí u některých dokonce stavební povolení. Mezi nejznámější dotační tituly ve stavebnictví patři ROP – regionální operační program, ZIF – zemědělský investiční program, Zelená úsporám apod.

Předběžný odhad ceny stavby

V našem světě ať chceme nebo se vše točí okolo peněz. Před zahájením projekčních prací, nebo taky u typových rodinných domůje možné provést odhad ceny stavby. Jedná se o odhad pomocí, kterého si můžeme udělat orientační představu kolik nás stavba/rekonstrukce bude stát a do jak velkého zásahu se můžeme pustit. Jako podklad pro odhad většinou slouží studie. v některých případe stačí pouze vstupní konzultace. Tento předběžný odhad pak slouží projektantovi aby cenu stavby udržel v předem nastavených mantinelech. Je nutné ovšem říct, že se jedná pouze o odhad ceny budoucí stavby bez podrobných podkladů. Výsledná cena se tedy bude pohybovat +/-10%.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat Váš Projekt1980, Projekční kancelář Brno