penzion Našiměřice

Účelem stavby je doplnit jezdecký statek o zcela chybějící ubytování pro závodníky a tréninkové jezdce.
Úpravy sýpky jsou v malém rozsahu a zachovávají původní vzhled. Cílem architekta je aby ubytovanému hostu byla navozen co nejvěrnější pocit ubytování na „staré“ sýpce. Budou tedy jenom upravena výška oken a do původního krovu budou vsazeny štíhlé vikýře respektující architektonický styl a původní půvab budovy.
Z části původní sýpky vznikne stavebními úpravami ubytování pro 26 osob. Součástí ubytovacího zařízení bude jídelna s přípravnou studených pokrmů a nápojů. Ve zbylé části objektu jsou pak umístěny sklady a půjčovna jezdeckých potřeb.
Jídelna se zázemím je situována v přízemí objektu. Ubytování je rozděleno do dvou pater. V 2NP jsou tři dvou lůžkové pokoje s příslušenstvím a sociálním zázemím. Místnost 2.11 bude sloužit jako dělený sklad prádla. Rovněž je zde umístěna úklidová místnost.
V podkroví se pak nachází 4 dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 4 dvou lůžkové pokoje se společným příslušenstvím a 1 čtyřlůžkový pokoj se společným příslušenstvím. V podkroví je umístěno i společné sociální zázemí pro 12 osob.
Část sýpky bude ponechána bez dalšího účelu, do budoucna bude upravena a sloužit jako zázemí k chodu areálu.
V přízemí bude zřízena půjčovna jezdeckých potřeb.

Technické parametry stavby:
– užitná plocha stavby: 620 m2
– obvodové zdivo: cihly pálené metrického formátu
– střecha: sedlová s vikýři, přiznané nosné prvky stolic
– střešní krytina: keramická pálená taška bobrovka
– otvory: dřevěná okna a dveře
– vytápění: centrální splyňovací kotel na pelety s akumuláční nádrží + solární systém
– celkové náklady na výstavbu: 12,5 mil. kč