polyfunkční komplex Rajhrad

Naše projekční kancelář spolupracovala na prováděcí dokumentaci nové lokality zahrnující bytové domy a občanskou vybavenost včetně komunikací, sítí a ploch pro dopravu v klidu.
V první fázi se jedná se o bytový dům s obchodní jednotkou a garáží.
Obchodní jednotka má celkem dvě podlaží. Jedno podzemní podlaží, kde se nachází obchodní jednotky s pasáží a jedno nadzemní podlaží, kde se nachází parkoviště a restaurace s venkovní terasou. Podzemní podlaží je s nadzemním podlažím propojeno pomocí výtahu a betonového schodiště, kterým se dostaneme z obchodní pasáže do restaurace. Parkoviště je přístupné pomocí příjezdové cesty z jižní strany objektu.
Bytový dům má celkem pět podlaží. Jedno podzemní podlaží, kde se nachází obchodní jednotky funkčně propojené s obchodní pasáží v obchodní jednotce a čtyři nadzemní podlaží, kde se nachází bytové jednotky o dispozicích 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk.
Objekt je založen na pilotách s doplněním o základové pasy pod skleněnými obvodovými výkladci.Nosný systém objektu je tvořen ze železobetonového skeletu, vyplněném výplňovým zdivem.

Technické parametry stavby:
– užitná plocha stavby: 7200 m2
– obvodové zdivo: kombinace prefa skelet + výplňové zdivo
– střecha: monolitická železobetonová jednolpášťová
– střešní krytina: kombinace zatravněné, kačírkové a dlážděné
– otvory: plastová pětikomorová okna, obchodní část hliníková
– celkové náklady na výstavbu: 145 mil. kč