RD Kamechy

Rodinný dům Kamechy vznikl na místě staré rekreační stavby umístěné na jižním svahu kopce. Stavba byla rozdělena vzhledem ke svažitosti terénu na dva samostatné bloky umístěné v kaskádě nad sebou. Hlavní vstup do objektu se nachází na severní straně a je situován do prostoru 2NP. Celé druhé nadzemní podlaží tvoří klidovou část domu obsahující koupelnu a dva pokoje s přímým východem na terasu umístěnou nad obývacím pokojem. Prostorná terasa je hlavní dominantou stavby, která svým okrajem kopíruje začátek zlomu stráně a umožňuje tím přímý výhled do údolí.
Přízemí tvoří dení zónu s kuchyní, jídelnou a prostorným obývacím pokojem, na který navazuje vnější terasa s výstupem na okolní terén.
Stavba byla vytvořena jako smíšený systém z litých betonových dílců a dřevěného sendviče. Vnější obložení límců atyk a celého druhého podlaží je provedeno jako provětrávaná fasáda a obložena dřevěnými palubkami. Střešní k-ce nad 2NP je provedena jako extenzivní zelená střecha, která zajišťuje příjemné klima v obytných pokojích i přes horké letní dny.
Výstavba domu probíhala vzhledem vzhledem ke složitosti dopravy materiálu cca 6 měsícu.

Technické parametry stavby:
– užitná plocha stavby: 136 m2
– obvodové zdivo: dřevěný rámový sendvič
– zateplení: kontaktní zateplovací systém z minerální vaty tl. 120 mm
– střecha: pohledové střešní trámy s nadstřešní izolací ze spádových klínů
– střešní krytina: spodní střecha terasové modřínové palubky, horní střecha zelená extenzivní
– otvory: plastová okna a dveře
– vytápění: krbová vložka na tuhá paliva v kombinaci s el. Podlahovým topením
– celkové náklady na výstavbu: 2,2 mil. kč